2018 Nagyhét - Húsvét

Görögkatolikus istentiszteletek rendje

Virágvasárnap

9.30 Szent Liturgia - barkaszentelés (a Károly templomban)

 


Szertartások a Szent Anna kápolnában (Ranolder tér)


Nagyszerda

18.00 Előszenteltek liturgiája

Nagycsütörtök

18.00 A titkos vacsora emléke

Nagypéntek: Jézus Krisztus kereszthalála (szigorú böjt)

8.30 Reggeli istentisztelet, a kínszenvedési evangéliumok olvasása

18.00 Sírba tételi nagyvecsernye

Nagyszombat: Jézus Krisztus síri nyugalma

18.00 Feltámadási szertartás (pászkaszentelés)


Szertartások ismét a Károly templomban


Húsvét vasárnap: Jézus Krisztus feltámadása

9.30 Szent Liturgia - pászkaszentelés


Kérjük támogassa egyházát az idei esztendőben is adója 1-1%-ával! A Katolikus Egyháznak (benne a gör. kat. is) 0011-es technikai számon ajánlható fel az egyik 1%. Kifejezetten egyházközségünket a másik, alapítványi 1%-kal támogathatja, ha adóbevallásában a Görög Alapítvány nevét és adószámát (18939028-1-19) tünteti fel a megfelelő helyen. Támogatását hálásan köszöni az egyházközség!

Idén is gondoskodjunk egyházközségünkről az éves egyházfenntartási hozzájárulás befizetésével! Ennek mértéke kereső személyenként az éves nettó jövedelem 1%-a, minimum 4000 Ft. A hozzájárulást egy összegben vagy részletekben is be lehet fizetni, vagy átutalni a következő számlaszámra: 73200206-11294780.

"Adjon az Úr a mulandó javakért romolhatatlanokat, a földiekért égieket!" (Szt. Bazil Liturgiája)Krisztus feltámadt - Valóban feltámadt!

A kedves testvéreknek áldott húsvéti ünnepeket kívánok!

Dr. Janka Ferenc atya